Pokazy doświadczeń chemicznych!

Wznowiony został cykl otwartych spotkań - pokazów atrakcyjnych, mało znanych doświadczeń chemicznych (III cz.)

Zajęcia adresowane są do osób interesujących się chemią: uczniów, nauczycieli chemii, studentów.

Pokazy odbywają się co 2 tygodnie, w piątki o godzinie 17.00 w sali 112 na Wydziale Chemii UG (Wrzeszcz, ul. Sobieskiego 18).

DOJAZD AUTOBUSEM 115 z WRZESZCZA (DW. PKP) lub z GDAŃSKA
CZAS POKAZU: ok. 2 GODZINY

Najbliższe spotkanie: 2 Grudnia 2005
OTRZĘSINY

Fotki z otrzęsin są już dostępne w dziale galeria!!!!!

KLIKAJ!!!
Baśniowy świat
Baśniowy świat akademika... i nie tylko- niecodzienna stronka o codziennym życiu każdego studenta- imperium syfu kontratakuje.
I Otwarte Posiedzenie Zarządu Uczelnianego Samorządu Studenckiego AMG
Serdecznie zapraszam wszystkich studentów AMG na

I Otwarte Posiedzenie
Uczelnianego Samorządu Studenckiego
Akademii Medycznej w Gdańsku

, które odbędzie się 21 listopada (poniedziałek) w Sali nr 1, w klubie "Medyk" (Dębowa 7)

na spotkaniu będzie można zapoznać się z działalnością Uczelnianego Samorządu Studenckiego AMG.
wszystkim gościom rozdane zostaną planery akademickie 2005-2006 przysłane przez Parlament Studentów RP.

Arkadiusz Opara
Zastępca Przewodniczącego Zarządu USS AMG
Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Biofarmacji i Farmakodynamiki
Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Biofarmacji i Farmakodynamiki Akademii Medycznej w Gdańsku poszukuje studentów, którzy chcieliby współuczestniczyć w pracach badawczych.
Obszarem badań Koła jest FARMAKOLOGIA DOŚWIADCZALNA, (analiza udziału miejsc wiążących imidazoliny w badaniach wpływu związków imidazolinowych na izolowane przedsionki serca szczura - pod opieką dr A. Radwańskiej) oraz SYSTEOMIKA ( METOBOLOMIKA - pod opieką dr M. Markuszewskiego i PROTEOMIKA - pod opieką dr T. Bączka).

"Proteomika może przyczynić się do bezpośredniego zrozumienia procesów choroby i zdrowia, co w konsekwencji winno być pomocne podczas racjonalnego projektowania nowych leków." Wszelkie "-omiki" to "nowe spojrzenie na biologię i biochemię oraz ocenę funkcjonowania układów żywych".(dr T. Bączek)

Poszukujemy osób, które nie chcą ograniczać swojej pracy jedynie do zakresu ćwiczeń przewidzianych w programie studiów oraz mają ochotę przyczynić się, choćby w niewielkim stopniu, do rozwoju nauki.

Zapraszamy wszystkich studentów, którzy chcieliby zadawać pytania "dlaczego?" oraz "w jaki sposób?" i znajdować na nie odpowiedzi.

Radkowska Marta
evansi@o2.pl