Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Biofarmacji i Farmakodynamiki
Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Biofarmacji i Farmakodynamiki Akademii Medycznej w Gdańsku poszukuje studentów, którzy chcieliby współuczestniczyć w pracach badawczych.
Obszarem badań Koła jest FARMAKOLOGIA DOŚWIADCZALNA, (analiza udziału miejsc wiążących imidazoliny w badaniach wpływu związków imidazolinowych na izolowane przedsionki serca szczura - pod opieką dr A. Radwańskiej) oraz SYSTEOMIKA ( METOBOLOMIKA - pod opieką dr M. Markuszewskiego i PROTEOMIKA - pod opieką dr T. Bączka).

"Proteomika może przyczynić się do bezpośredniego zrozumienia procesów choroby i zdrowia, co w konsekwencji winno być pomocne podczas racjonalnego projektowania nowych leków." Wszelkie "-omiki" to "nowe spojrzenie na biologię i biochemię oraz ocenę funkcjonowania układów żywych".(dr T. Bączek)

Poszukujemy osób, które nie chcą ograniczać swojej pracy jedynie do zakresu ćwiczeń przewidzianych w programie studiów oraz mają ochotę przyczynić się, choćby w niewielkim stopniu, do rozwoju nauki.

Zapraszamy wszystkich studentów, którzy chcieliby zadawać pytania "dlaczego?" oraz "w jaki sposób?" i znajdować na nie odpowiedzi.

Radkowska Marta
evansi@o2.pl