Piknik na Zdrowie 2009
52 stoiska, 5000 gości, setki zaangażowanych studentów i pracowników GUMed, dziesiątki badań, w czasie których Gdańszczanie mogli zbadać stan swojego zdrowia – oto najkrótszy bilans sobotniego Pikniku na Zdrowie.

W ramach realizacji misji edukacji medycznej i zdrowotnej społeczeństwa dawna Akademia Medyczna w Gdańsku, dziś już Gdański Uniwersytet Medyczny, od 4 lat organizuje Piknik na Zdrowie – akcję, dzięki której Gdańszczanie mogą sprawdzić poziom glukozy we krwi, cholesterolu, wykonać USG tarczycy czy zbadać stan uzębienia. Organizatorzy dbają też o najmłodszych – dla tych co roku organizowane są edukacyjne konkursy i zabawy z nagrodami. Tak było i w tym roku. Rozstrzygnięto to też konkurs fotograficzny ‘’Życie w GUMed’’ – zwycięzcą został Szymon Różeński. Dziewczęta z róźnych sekcji AZS-u zaprezentowały też bardzo ciekawe programy artystyczne, promując jednocześnie zdrowy tryb życia.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi organizatorów: pracowników katedr, członków kół naukowych, Uczelnianego Samorządu Studenckiego i studentów, po raz kolejny udało się zorganizować imprezę dla ludzi w każdym wieku, na której wszyscy mogli znaleźć coś interesującego. Pewnie dlatego niezadowoleni byli naprawdę nieliczni, a niemal wszyscy opuszczali Piknik z uśmiechami na twarzach.

Dla PharmaZone, z pikniku na zdrowie

wp